Przedpokój to miejsce w domu, które często jest pomijane przy aranżacji, co jest błędem. Zarówno my, wchodząc do swojego lokum, jak i nasi goście, jako pierwsze ujrzymy właśnie to wnętrze. Warto zatem zadbać, aby panowała w nim przyjemna atmosfera, a przy tym to wyjątkowe miejsce wciąż spełniało swoją rolę. W przedpokoju zazwyczaj zakładamy na ścianę wieszaki, ustawiamy szafki na buty i kapcie, czasem większe szafy na kurtki i płaszcze, a także komody, w których przeważnie trzymamy przedmioty codziennego użytku, takie jak dokumenty osobiste, klucze, kluczyki od samochodu i wiele więcej. Bardzo często w przedpokoju umieszcza się również lustro, które pozwala na błyskawiczny rzut okiem na naszą stylizację na chwilę przed opuszczeniem domu czy mieszkania.

Widać więc wyraźnie, że przedpokój jako przestrzeń w domu oraz znajdujące się w nim meble są bardzo ważne. Warto więc zadbać o odpowiednie urządzenie tego miejsca – aby było ono zarówno funkcjonalne, jak i dobrze się prezentowało. Jak zatem tego dokonać? Co powiesić na ścianie w przedpokoju? Jakie meble się w nim przydadzą? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań związanych z tymi zagadnieniami udzielamy odpowiedzi w poniższym wpisie, do którego lektury zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby.

Jak urządzić przedpokój?

Każdy mebel w domu spełnia przynajmniej dwie funkcje – praktyczną i ozdobną. Nie ma chyba osoby, która nie chciałaby, aby jej meble były zarówno użyteczne, jak i świetnie się prezentowały. Nie inaczej jest w przypadku mebli w przedpokoju.

Jak już wspomnieliśmy – wbrew pozorom przedpokój spełnia kilka bardzo ważnych funkcji w każdym domu i mieszkaniu, jednak najważniejsza z nich, to wizualne powitanie lokatorów i gości. Przedpokój swoją aranżacją powinien zapraszać nas do środka, a więc przestrzeń ta powinna być przytulna i pełna ciepła. Warto jednak zadbać o to, aby była spójna pod względem wystroju z resztą domu, a więc stawiając przykładowo na styl rustykalny – przedpokój również powinien być urządzony zgodnie z tym nurtem aranżacyjnym, jeśli dom jest urządzony nowocześnie – przedpokój również powinien być utrzymany w tym tonie. Najważniejsze jest jednak zdanie osób mieszkających w danym lokum – tak jak w przypadku każdej innej przestrzeni przedpokój również powinien być urządzony wedle ich upodobań.

 

Co powiesić na ścianie w przedpokoju?

O ile wybór większości mebli do przedpokoju jest dosyć prosty, to w przypadku zaaranżowania ścian nie jest to aż tak oczywiste. Absolutną podstawą dla wielu osób są nowoczesne lustra do przedpokoju, dzięki którym będziemy mogli szybko zweryfikować swoją stylizację czy makijaż przed opuszczeniem domu. Takie lustra dostępne są w rozmaitych kształtach i rozmiarach, co daje pole do kreatywnego zaaranżowania pustych przestrzeni na ścianach.

Co jeszcze można powiesić w przedpokoju? Dla wielu osób, które cenią sobie oszczędność miejsca doskonałym wyborem będzie wieszak na kurtki i nie tylko. To praktyczne akcesorium domowe, które może również bardzo dobrze wyglądać.

Aby urozmaicić wygląd przedpokoju, można umieścić na ścianach również zdjęcia, obrazy lub wiszące pamiątki, które z pewnością nadadzą unikalnego klimatu w tym miejscu, a do tego będą przykuwać uwagę gości i sprawią, że ta przestrzeń stanie się naprawdę wyjątkowa.

Jaka szafa do przedpokoju?

Przedpokój to również miejsce, gdzie zakładamy odzież wierzchnią i obuwie. Szczególnie ten pierwszy element naszego ubioru potrafi zająć dużo miejsca. Latem, kiedy nie nosimy kurtek czy płaszczy, warto je umieścić w nowoczesnej garderobie do przedpokoju lub innej szafie, dzięki czemu nie będą one niepotrzebnie zajmować przestrzeni oraz zminimalizujemy ryzyko uszkodzenia ich. Pojemna garderoba pomieści jednak nie tylko płaszcze i kurtki, ale również wiele innych elementów garderoby, takich jak kapelusze, czapki (oraz inne nakrycia głowy), szale, chusty, rękawiczki i wiele innych sezonowych akcesoriów. Odpowiednio zaaranżowana przestrzeń w takiej garderobie pozwoli również na przechowywanie w niej butów, dzięki czemu oddzielna szafka na nie nie będzie potrzebna.

Co postawić na konsoli w przedpokoju?

Konsola w przedpokoju to miejsce, w którym zazwyczaj znajdują się wszystkie przedmioty, które są nam na bieżąco potrzebne w trakcie dnia. To tam odkładamy swoje portfele i klucze do auta, często również akcesoria, takie jak zegarek czy słuchawki. Na konsoli zazwyczaj znajdują się także podręczne gadżety takie jak torebka lub kosmetyczka, a także inne podręczne akcesoria. Warto więc na tym meblu umieścić dodatki, dzięki którym będzie panował na nim porządek, jak np. skrzyneczkę na klucze czy dokumenty, małą skarbonkę lub specjalną tackę na monety czy stojak na biżuterię i zegarki. Aby urozmaicić jej wygląd i dodać nieco uroku można umieścić na niej roślinę (lub kilka) ramkę ze zdjęciem czy pamiątkową figurkę.

 

Translate »