Jaka szafka pod telewizor? Praktyczne wskazówki

Dobór odpowiedniej szafki pod telewizor ma kluczowe znaczenie nie tylko dla stabilności urządzenia, ale również dla komfortu oglądających osób oraz wystroju wnętrza pomieszczenia. Decydując się na inwestycję, musimy uwzględnić kilka istotnych kwestii, wśród których warto wymienić zarówno wygląd mebla, jak i jego funkcjonalność, solidność czy parametry techniczne.

Mimo iż estetyka nie jest najważniejszym aspektem, to warto, by współgrała z aranżacją wnętrza, w którym zamierzamy postawić produkt. Szafka powinna być zgodna z panującym w pomieszczenie wystrojem pod kątem stylistyki oraz kolorystyki.

Jaka wysokość szafki RTV? Cenne porady

Kolejnym ważnym czynnikiem, na jaki musimy zwrócić uwagę, kupując szafkę RTV, jest wysokość mebla. Środek postawionego na nim telewizora powinien znajdować się w centralnej części, na wysokości naszych oczu.

Dzięki temu nie będziemy zmuszeni do opuszczania karku lub nadwyrężania kręgosłupa czy szyi, w trakcie oglądania ulubionego serialu, filmu bądź programu. Ważne, by nowoczesna szafka RTV współgrała także z wymiarami pozostałych mebli, dlatego przyjmuje się, że optymalna wysokość wynosi od 50 do 60 cm w przypadku produktów stojących.

Jaka szafka pod telewizor 75 cali?

W telewizorach full HD każdy cal ekranu wynosi 4,2 cm odległości od niego, co jest niezwykle istotne, ponieważ mebel powinien posiadać nie tylko właściwą wysokość, ale również znajdować się w odpowiedniej odległości od naszych oczu. W przypadku urządzeń ultra HD przelicznik wynosi 2,1 cm na każdy cal, w związku z czym minimalna odległość dla telewizora 75 cali, powinna wynosić 157,5 cm.

Jaka szafka pod telewizor 65 cali?

Gdy jesteśmy w posiadaniu telewizora 65 cali, którego szerokość wynosi 136,4 cm, to zgodnie z obowiązującymi standardami, wybrana przez nas nowoczesna szafka RTV powinna mieć co najmniej 160-170 cm szerokości.

Jeśli w pokoju dziennym mamy niewiele miejsca, możemy zdecydować się na mniejszy sprzęt lub powieszenie go na ścianie. Modele stojące są lepszym rozwiązaniem dla osób ceniących sobie ponadczasowość, dlatego warto dobrać do nich odpowiednią szafkę, która efektownie podkreśli i dopełni wystrój wnętrza.

Jaka szafka pod telewizor 55 cali?

W przypadku telewizora 55 cali wysokość pozostaje identyczna, co przy urządzeniu 65 cali, jednak zmianie ulega szerokość. Powinna ona wynosić przynajmniej 143 cm, ponieważ ekran 55 cali ma około 123 centymetry.

Jaka szafka pod telewizor 50 cali?

Nowoczesne szafki RTV pod telewizory 50 cali muszą być wystarczająco szerokie, w związku z czym powinny mieć co najmniej 120 cm. Ponadto warto, aby wysokość mebla umożliwiała komfortowe oglądanie z poziomu kanapy, dzięki czemu podczas oglądania nie będziemy zmuszeni do nadwyrężania kręgosłupa. Należy również upewnić się, że produkt stoi stabilnie i jest w stanie utrzymać ciężar urządzenia.

Co postawić na szafkę RTV? Efektowne ozdoby

W zależności od stylistyki, w jakiej urządziliśmy nasz pokój dzienny lub sypialnię warto, abyśmy prócz telewizora umieścili na nowoczesnej szafce RTV także estetyczne dodatki czy ozdoby. Mebel daje nam mnóstwo możliwości aranżacyjnych, w związku z czym możemy postawić na nim swoje ulubione figurki, zdjęcia lub żywe kwiaty.

Fantastycznie będą prezentowały się również trawy pampasowe, eleganckie wazony czy ręcznie robiona ceramika. Dodatkowe dekoracje urzekną swoją formą oraz kolorem, wspaniale dopełniając wystrój pomieszczenia.

Gdzie kupić nowoczesne szafki RTV?

Planując inwestycję w nowoczesne szafki RTV, warto zapoznać się z przedstawioną na naszej stronie internetową ofertą. Jesteśmy polską firmą z bogatym doświadczeniem, proponującą swoim klientom ręcznie wykonywanie produkty w atrakcyjnych cenach. Zapewniamy najwyższe standardy obsługi, a dzięki własnej lakierni i dużemu parkowi maszynowemu możemy tworzyć niesamowite wyroby, wyróżniające się trwałością, unikatowością oraz solidnością.

Jaką szafkę pod telewizor wybrać? Podsumowanie artykułu

Wybierając szafkę RTV, pod uwagę powinniśmy wziąć zarówno styl, w jakim urządziliśmy pokój dzienny, jak i wielkość naszego telewizora. Doskonałym rozwiązaniem będą wykonane z drewna meble z metalowymi elementami, co sprawi, że całość zachwyci wszystkich domowników oraz gości. Tak zaprojektowany design znakomicie sprawdzi się w pomieszczeniach o wystroju klasycznym, nowoczesnym, loftowym czy industrialnym, łącząc w sobie ponadczasowość i piękno drewna z surowością metalu.

Standardowo przyjmuje się, że wysokość szafki RTV powinna wynosić od 50 do 60 centymetrów, natomiast szerokość uzależniona jest od rozmiarów sprzętu elektronicznego. W telewizorach full HD każdy cel ekranu jest równy 4,2 cm, natomiast w urządzeniach ultra HD wartość ta wynosi 2,1 cm. Po przeliczeniu dowiemy się, na jaką szerokość się zdecydować, aby sprzęt mieścił się na meblu, stał stabilnie i znajdował się na odpowiedniej wysokości, a także we właściwej odległości od naszych oczu.

 

Translate »